האופניים כמשחררי האישה.   המשתמש לא נמצא כרגע באתר
הבלוג של carzy bicycle
שחרור של מי? של הנשים. הפצתם של האופניים אפשרה לנשים, בפעם הראשונה בהיסטוריה, לנוע ממקום למקום בכלי רכב, מבלי להיות תלויות בעזרתם של ....
ציון הגולשים: 5     סה"כ מדרגים: 2     סה"כ תגובות: 0
תגיות בפרק: יום כיף ימי כיף אופניים טיולי אופניים טיול אופניים אופניים טיול
תוכן הפרק [ פורסם ב 26 אוגוסט 2008, 01:59 ] חזרה לראשי >>

 

האופניים כמשחררי האישה.

הידעת רק כחמישית מנשות ישראל רוכבות על אופניים לעומת שליש מהגברים.

האופניים הם יותר מסתם כלי רכיבה נפוץ. להופעתם של האופניים בעולם הייתה השפעה חברתית משמעותית על האוכלוסייה במאה ה-19, וניתן לראות את חותמה גם כיום. מרבית האנשים לא יודעים, אך עם צאתם לשוק נקראו האופניים "מכונת השחרור".

 שחרור של מי? של הנשים. הפצתם של האופניים אפשרה לנשים, בפעם הראשונה בהיסטוריה, לנוע ממקום למקום בכלי רכב, מבלי להיות תלויות בעזרתם של הגברים. מעבר ליכולת הפונקציונאלית אשר ניתנה לנשים, הלא לזכותם של האופניים נקשרים גם שינויים אופנתיים מרחיקי לכת. מכיוון שנשים החלו לרכב על אופניים, היה צורך בהחלפת הגרדרובה. לא היה עוד מקום לשמלות המגושמות עתירות המחוכים.

עם תפוצתם של האופניים בקרב ציבור הנשים, קמו תנועות אשר תמכו בעיצוב מכנסיים לנשים, דבר אשר נתפס כמהפכני. אם מפשטים מעט את הדברים, ניתן לומר כי לולא האופניים, לא היה לנו היום את ה"סקיני".     

חיטוב

לא ניתן להימנע מהבלתי נמנע. ניסינו שלא להיות שטחיים ובאמת להציג את היתרונות של טיולי אופניים בעזרתן של סוגיות חברתיות וציבוריות מרכזיות.

 והן חשובות, ללא ספק, אבל לסיום אנו חייבים לגעת גם בסוגיה קצת יותר שטחית, אבל גם היא חשובה לגוף ולנפש. רכיבה על אופניים מחטבת, בעיקר את האגן והרגליים. זהו. יצא המרצע מן השק. נכון, טיולי אופנים טובים לבריאות, ידידותיים לסביבה, מגבשים ומלמדים, ובנוסף לכל אלו, עושים יופי של טוסיק.

אז בקיצור תתחילו לרכב זה עושה רק טוב...

 (או תארגנו יום כיף על אופניים בעבודה)

 

 

 :דרגו את הפרק