אונס והמניעה לאונס  
אונס זה הדבר הכי מזביעה ודוחה שקיים בעולם ללא ספק. אך לפני כתיבת מאמר זה חשבתי על כמה שאלות שקיבלתי עליהם תשובות ממאמרים שנכתבו ע"י פסיכאטורים, עובדים סוצאלים, פסיכולוגים, רופאים גינקולוגים,
ציון הגולשים: 4.3     סה"כ מדרגים: 3     סה"כ תגובות: 0
תגיות בפרק: אונס
תוכן הפרק [ פורסם ב 04 יוני 2008, 21:19 ] חזרה לראשי >>
אונס זה הדבר הכי מזביעה ודוחה שקיים בעולם ללא ספק. אך לפני כתיבת מאמר זה חשבתי על כמה שאלות שקיבלתי עליהם תשובות ממאמרים שנכתבו ע"י פסיכאטורים, עובדים סוצאלים, פסיכולוגים, רופאים גינקולוגים,
 
מה מניעה אדם לאנוס בחורה?
אחת הסיבות לאונס בחורה אילו אנשים שמתקשים למצוא פרטנרים מיניים. כמובן שהעובדה שמישהו מתקשה למצוא פרטנרית מינית לא הופכת אותו לאנס בפונטציה, אבל בין האנסים יש שיעור גבוה יותר של של גברים שמתקשים להכיר בחורות בדרך רגילה ולא כופה. אנסים רבים באים משוליה של החברה או כאלו שהם ממעמד סוציואקונומי נמוך. רוב האנסים הם גברים צעירים, בגיל שבו התחרות המינית בין גברים לבין עצמם היא החריפה ביותר, וגברים חותרים לסטטוס גבוה.
מה חושבים האנסים באונס? מלבד הכוח הפיזי המופעל על אישה האם יש דרכים נוספות שמקלות על האנס בביצוע זזמו?
 
רוב האנסים חושבים על כוח בזמן האונס האנס רואה על הנאנסת "כטרף"
"כחיה" יותר חלשה. בזמן האונס החדירה לאייבר המין של האישה קשה מאוד ואף כמעט בלתי אפשרית, הבחורה מפעילה כוח רב על אזור המין שלה על מנת "לחסום" את אייבר המין החודר. לפי טענת פסיכאטורים האנס רואה זה כגירוי.
מה קורה במידה והאנס לא מצליח להחדיר את אייבר מינו בשל הכוח הרב שמפעילה הבחורה על מנת "לחסום" את האייבר מין?
 
כפי שמגלה לנו רופאת נשים רוב האנסים עוקפים את החסימה של "השרירים" בכך שמחדירים עצבא לתוך "פי הטבעת" (היישבן) ובכך משחררים את הלחץ שמופעל על אייבר המין של הנקבה. הלחץ עובר לכיוון הישבן מה שנותן לאנס להחדיר את אייבר מינו ללא בעיה. זהו דבר מתועב מאוד המשמש לרעת הנאנסת.
מהם הדרכים למניעת האונס?
הבנה של הגורמים והמצבים המובילים לאונס יכולה לתרום להפחתתו. העובדה המצערת שנשים חשופות הרבה יותר לפגיעות מיניות ושגורמת להן לנקוט אמצעי זהירות מיוחדים, נראית לאנשים מסוימים כהטלת האחריות או האשמה לאונס על הקורבן במקום לטפל באנסים עצמם. אין ספק שיש צורך לטפל באנסים עצמם בכל דרך אפשרית, אבל חשוב לזכור שאחריות למעשה מסוים אינה קשורה בשום אופן לאשמה. בדיוק כמו שלא נשאיר את דלת הבית פתוחה, או את מפתחות המכונית על הגג ואחרי זה זה נאמר שלא היינו אחראים לפריצה או לגניבת המכונית. כמובן שיעזור גם לחנך גברים מגיל מוקדם כנגד תקיפות מיניות, אבל אם לאונס יש סיבות אבולוציוניות כל החינוך שבעולם לא יעזור.
 תמיד יהיו גברים אנסים ובגללם צריך לנקוט אמצעי זהירות מינימליים כדי להימנע ממצבים לא נעימים.
 
בסיכומו של דבר אונס זהו נובע ממצב נפשי של תיסכול מיני, ניתן להגן על עצמך מאונס ע"י התנגדות שימוש בגז מדמיעה, או בכול חפץ חד.
 לפרק הקודם לפרק הבא  
 :דרגו את הפרק